Consiliul Raional Căușeni - pagina oficială  Consiliul Raional Căușeni
Consiliul Raional Căușeni
Noutati si evenimente

Friday, 04 May 2018

Totalurile competiției raionale la Cros de primăvară 28 aprilie 2018

Pe data de 28 aprilie 2018, s-a desfășurat competiția sportivă cros de primăvară, care a inclus trei categorii de vârste la fete șibăieți. Concursul a derulat în parcul din orasul Căușeni, la care au participat șaptezeci și opt de elevi din unsprezece instituții:

1.LT ”M.Eminescu” Căușeni;

2.LT ”M.Manole” Sălcuța;

3.LT ”A.Mateevici” Căușeni;

4.LT ”Pușkin” Căușeni

5.LT ”M. Sadoveanu” Fîrlădeni;

6.Gimnaziu ”Prometeu” Copanca;

7.Gimnaziu Grădinița;

8.Gimnaziu Tocuz;

9.Gimnaziu Coșcalia;

10.Gimnaziu Baccealia;

11.Gimnaziu Săiți;

Competiția a durat trei ore și treizeci minute, fără traume.

Participanții au fost premiați cu diplome și premii bănești după cum urmează:

Nr.o

Instituția

Numele, prenumele

Locul

Suma în lei

Băieți
clasa
VI-VII

1

Gimnaziu Baccealia

Bicherschi Denis

I

150

2

Gimnaziu Tocuz

Spravnic Gheorghe

II

130

3

LT ”M.Eminescu” Căușeni

Catan Silvian

III

100

4

Gimnaziu Săiți

Tcaci Victor

Mențiune

Fete
clasa
VI-VII

1

Gimnaziu Tocuz

Spravnic Claudia

I

150

2

Gimnaziu ”Prometeu” Copanca

Cotoreva Ana

II

130

3

LT”M.Manole”Sălcuța

Țurcan Irina

III

100

4

LT ”M.Eminescu” Căușeni

Pavlenco Anastasia

Mențiune

Băieți
clasa
VIII-IX

1

Gimnaziu Tocuz

Mînăscurtă Vitalie

I

150

2

LT ”M.Eminescu” Căușeni

Truhin Alexandru

II

130

3

LT”A.Pușkin” Căușeni

Stepanov Vadim

III

100

4

LT”M.Eminescu” Căușeni

Burlacu Mihai

Mențiune

Fete
clasa
VIII-IX

1

Gimnaziu Baccealia

Roibu Ariana

I

150

2

Gimnaziu Săiți

Mihailuța Valentina

II

130

3

Gimnaziu Coșcalia

Țurcanu Vlada

III

100

4

LT”M.Manole”Sălcuța

Vîlcu Capitolina

Mențiune

Băieți
clasa
X-XII

1

LT ”M. Sadoveanu” Fîrlădeni

Zmeu Ion

I

150

2

LT”M.Manole”Sălcuța

Condrea Augustin

II

130

3

LT ”M.Eminescu” Căușeni

Burca Nicolai

III

100

Fete
clasa
X-XII

1

LT”M.Manole”Sălcuța

Novac Elena

I

150

2

LT ”M.Eminescu” Căușeni

Caldarov Daniele

II

130

3

LT ”A.Mateevici” Căușeni

Spravnic Mariana

III

100

4

LT ”M. Sadoveanu” Fîrlădeni

Osadci Mariana

Mențiune

Arbitrii:

1. Vlasov Valerii 4. Mancoș Vladimir

2. Didilica Igor 5. Olinicenco Andrei

3. Pavlenco Larisa 7. Basarab Larisa

Calendarul evenimentelor

Date meteo în Căușeni
© Toate drepturile rezervate de Consiliul Raional Causeni
Elaborat de AgentiaWeb Consulting